Biznesplany

Sami niedawno zakładaliśmy firmę. Pomagaliśmy wielu osobom, które rozpoczynały działalność gospodarczą oraz tym, którzy od razu decydowali się na zakładanie spółek kapitałowych. Wiemy jak bardzo pomaga dobrze przygotowany biznesplan. Ktoś mądry powiedział:

Prowadzenie firmy to dobrze przygotowana improwizacja.

Zgadzamy się z nim w 100%. Z chęcią pomożemy taką improwizację przygotować, jednocześnie pokazując jak wiele satysfakcji może dać zrobienie porządnego biznesplanu. Podstawą opracowania biznesplanu jest rozmowa o planowanym przedsięwzięciu. Chcemy je najpierw dobrze zrozumieć, by przygotowany plan był jak najbardziej praktyczny. Jeśli już po tych wstępnych rozmowach będziemy mieć wątpliwości co do powodzenia tego pomysłu, nie będziemy zwlekać i generować kosztów – powiemy o tym wprost.

Bez obaw, nie kradniemy pomysłów, nie sprzedajemy ich innym osobom, nie wykorzystujemy przeciwko naszym klientom. My już mamy swoją firmę, robimy to co lubimy i nie mamy zamiaru tego zmieniać. Poza tym, nie zamierzamy się „pakować” w coś na czym się nie znamy. Uważamy też, że każdy pomysł na biznes jest inny, tak jak inni są ludzie, którzy będą je realizować, dlatego za każdym razem rozpoczynamy pracę nad biznesplanem od zera.

Jak długo trwa pisanie biznesplanu? Ile kosztuje taki biznesplan? Na oba te pytania udzielamy jednej odpowiedzi: to zależy od złożoności pomysłu i ilości dostępnych informacji. Najczęściej potrzebujemy od 2 do 4 tygodni na wykonanie niezbędnych analiz, stworzenie modelu finansowego oraz złożenie poszczególnych części w spójny „przepis na biznes”. Koszt naszej usługi jest za każdym razem ustalany indywidualnie. Czasem może wydać się wysoki, ale zawsze będzie zaledwie ułamkiem kwoty, którą pochłonie źle przygotowana firma.

Uwaga! Zamówiony u nas biznesplan może skutkować rozczarowaniem. Co prawda, nie co do jego jakości, rzetelności czy terminowości wykonania, ale może się okazać, że „wspaniały” pomysł na biznes okaże się finansową studnią bez dna i ekonomiczną klęską. Jeśli stwierdzimy, że istnieją pewne warunki, które muszą być spełnione, aby pomyśl się opłacił omówimy je i wspólnie z pomysłodawcą zastanowimy się jak je spełnić.